رهن و اجاره ی دفتر اداری

رهن و اجاره دفتر اداری

رهن و اجاره ی دفتر اداری
اگر در حال مطالعه ی این مطلب هستید به احتمال زیاد به دنبال خرید یا رهن و اجاره ی دفتر اداری ، یا یک فضایی با عنوان دفتر کار برای شغل خود میباشید. پس پیشنهاد میکنیم تا پایان این مطلب با ما همراه باشید چرا که به نکاتی اشاره میکنیم که اگر شما نیز از آن اطلاع داشته باشید خالی از لطف نیست.
شما برای خرید یک دفتر کار یا رهن و اجاره ی دفتر اداری به چه ویژگی هایی توجه میکنید ؟ موقعیت آن ملک ؟ قمت فروش یا اجاره ی آن ؟ فاصله ی ملک با محل زندگی خود؟ ممکن است با خود بگویید یک ملک اداری یا دفتر کار خوب ، باید تمام این ویژگی‌ها را داشته باشد.
اما جالب اینجاست که فقط این‌ها کافی نیست بلکه باید نکات مهم‌تری را هم در نظر بگیرید که البته ممکن است این نکات با توجه به نیاز هر فرد و فعالیت و شغل وی متفاوت باشد.
قبل از مسئله ی خرید یا رهن و اجاره دفتر اداری باید بدانید که ملک اداری معمولاً یک آپارتمان است و به ملکی گفته می‌شود که شهرداری خود به آن مجوز اداری داده است. می‌توان از این املاک به صورت قانونی و رسمی برای راه‌اندازی دفاتر مختلف اداری استفاده کرد. پس در این حالت شما در واقع ملکی را خریداری می‌کنید که هدف از ساخت آن صرفاً انجام فعالیت‌های کاری و ایجاد دفتر کار بوده است.
اما موارد دیگری نیز در این بین وجود دارد که با عنوان ملک با موقعیت اداری به فروش یا اجاره میرسد.
خب بهتر است ببینیم منظور از ملک با موقعیت اداری چیست. برخی از آپارتمان‌ها و ساختمان‌ها هستند که مجوزی از شهرداری برای تبدیل به ملک اداری دریافت نکره‌اند اما با این وجود موقعیت خوبی برای تبدیل شدن به یک دفتر کار دارند.
این ساختمان‌ها معمولاً در خیابان‌های پرتردد واقع شده و به خاطر موقعیتی که دارند، بسیار مورد توجه هستند. به این ملک‌ها، موقعیت اداری می‌گویند. پس این‌گونه ملک‌ها در واقع با هدف تبدیل شدن به دفتر کار ساخته نشده‌اند. بلکه مسکونی بوده ولی از نظر جغرافیایی موقعیتی مناسب داشته و دسترسی به آن‌ها راحت است و می‌توانند یک دفتر کار مناسب باشند.
خب با توجه به توضیحات فوق ، ملک اداری ملکی است که شهرداری به آن مجوز اداری داده اما ملک با موقعیت اداری منظور ملکی است که مجوز ندارد اما موقعیت آن برای تبدیل‌شدن به دفتر کار مناسب است.پس برای انجام فعالیت اداری و ایجاد یک دفتر کار، علاوه بر استفاده از ملکی با کاربری اداری، می‌توان برای خرید یا رهن و اجاره ی دفتر اداری ، از املاک مسکونی که موقعیت اداری دارند نیز استفاده کرد.

رهن و اجاره دفتر اداری
بنابراین اگر در فکر یک ملک اداری هستید و قصد اجاره یا رهن دارید باید موقعیت اداری رهن و اجاره را مدنظر داشته باشید. شاید یک ساختمان موقعیت اداری رهن یا اجاره خوبی داشته باشد که نباید از آن غافل شد. همچنین ممکن است قصد خرید داشته باشید که باید به موقعیت اداری فروش آن هم توجه کنید تا در ادامه دچار مشکل و دردسر نشوید.
البته نباید از این نکته غافل شد که با توجه به سلایق متفاوت خریداران و تنوع در ساخت دفاتر اداری ، هر فرد برای خرید یا رهن و اجاره ی دفتر اداری فاکتور های زیادی را مد نظر دارد .
برای مثال دسترسی های شهری و عمومی یکی ازین نکات میباشد . دفتر کار در منطقه ای که دسترسی راحت و آسان به نیاز ها مرتبط داشته باشد میتواند به عنوان یک گزینه مهم مورد بررسی قرار بگیرد ، دسترسی به بانکها برای انجام عملیات بانکی ، دسترسی به حمل نقل برای جابه جایی راحت به سطح شهر و …
البته بعضی از این ویژگی ها عمومی نیستند و به موضوع فعالیت شما و شغل و کسب و کارتان مربوط میشود. پس از مهمترین موارد در انتخاب برای خرید یا رهن و اجاره ی دفتر اداری موقعیت مکانی آن است .

املاک صنعتی هیراد با برترین برند املاک صنعتی با بیش از ۲۰ سال تجربه، با کادری مجرب و فایلینگ قوی جهت خرید ،فروش ، رهن و اجاره کارخانه، کارگاه ، سوله ، انبار ، دفتر اداری و…آماده مشاوره و تنظیم عقد قراداد با شما مشتریان محترم می باشد.

راههای ارتباطی ما :

www.Amlakhirad.com ، www.Hiradmelk.com

شماره تماس کارشناسان هیراد:

۶۶۸۱۱۶۰۰-۰۹۱۲۱۵۱۵۶۸۸

اشتراک این نوشته